Budujemy nowe miejsca w przedszkolach
 
 

 
Łącznie dysponujemy 1421 miejscami w 59 oddziałach. Gmina Wolsztyn podjęła starania o pozyskanie środków z Funduszy Europejskich dla Wielkopolski na lata 2021-2027 na budowę nowego przedszkola w Karpicku. W przypadku pozyskania dotacji nowe przedszkole "Leśna Polana" powstanie w sąsiedztwie budynku szkoły. Przedszkole pomieści 100 maluchów w 4 oddziałach po 25 dzieci. W skład każdego oddziału wchodzi sala zabaw, zaplecze gospodarcze oraz łazienki. 
W ramach inwestycji zaplanowano również budowę placu zabaw dla dzieci oraz salę wielofunkcyjną służącą organizacji imprez okolicznościowych. Planowany termin rozpoczęcia działalności przedszkola to 1 września 2025 roku.PS. Czy pamiętacie przedszkole w Wolsztynie przy ulicy 5. Stycznia? Dziś w budynku tym mieści się bank. A przedszkole przy ulicy Polnej, zlikwidowane z dniem 31 sierpnia 2000 roku? Kiedy podejmowano decyzję o ich likwidacji brakowało dzieci. Dziś sytuacja jest  odwrotna. Brakuje miejsc dla dzieci. Budynki te nie są już jednak własnością gminy. Szkoda. Sprzedaje się tylko raz. 

W roku szkolnym 2015/2016 przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz punkty przedszkolne dysponowały 1190 miejscami w 49 oddziałach. Przez ostatnie lata liczba miejsc dla dzieci w wieku 3-6 lat w jednostkach oświatowych jest sukcesywnie zwiększana.

Na przestrzeni 8 lat utworzono 231 nowych miejsc przedszkolnych w 10 oddziałach:

  • 2 oddziały w Przedszkolu nr 5 "Słoneczna Piątka" w Wolsztynie (50 miejsc);
  • 1 oddział w Przedszkolu w Kębłowie (25 miejsc);
  • 1 oddział w Przedszkolu "Bajkowy Zakątek" w Obrze (25 dodatkowych miejsc po wybudowaniu nowego przedszkola);
  • 2 oddziały przedszkole w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie (50 miejsc);
  • 1 oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego im. Michała Drzymały w Wolsztynie (20 miejsc);
  • 1 oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie (25 miejsc);
  • 1 oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Karpicku (20 miejsc);
  • 1 oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej we Wroniawach (16 miejsc).
.